کاظم سلطانی (لکیامیم)

کاظم سلطانی در سال 1369 در رشته کارگردانی سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک فارغ التحصیل شد.
سوابق و فعالیت های فرهنگی و هنری کاظم سلطانی:
شروع به داستان نویسی در دهه 1350 در مجله کیهان بچه ها با نگارش داستان هایی با محوریت حیوانات به عنوان شخصیت اصلی
- عضو شورای نویسندگان فصلنامه هنر و دبیر سینما و عکاسی ( 1367 الی 1374)
- کارشناس فیلمنامه در بنیاد سینمایی فارابی (1369 الی 1375)
- انتشار مجله « در آستانه فردا» در سال 1373. مانیفست این مجله مردود دانستن شخصیت دروغین اسکندر مقدونی و حذف آن از تاریخ ایران بود. مجله « در آستانه فردا» در سال 1382 به فعالیت خود در نهایت اقتدار پایان داد.
- تاسیس « انجمن یادگار نیاکان ما» و ریاست این انجمن که هدف آن نمایش بزرگی و عظمت ایران بوده و هست.
- چند دوره داور فیلم انجمن سینمای جوان
- ساخت یک مجموعه 26 قسمتی ایران شناسی برای شبکه برون مرزی صدا و سیما به نام « گوشه های زیبای ایران» در سال 1372 الی 1373
- ساخت مجموعه مستند « ایران سرزمین تمدن ها» در 16 قسمت در سال 1382
- ساختن مستند پیرامون شاگردان کمال الملک این گوهران بی بدیل هنر ایران : استاد ابوالحسن صدیقی و سیدعلی صنعتی.
کاظم سلطانی در سال 1367 الی 1369 اولین فیلم سیاه و سفید اسکوپ را که اقتباسی بود از شاهنامه فردوسی به صورت نیمه بلند ساخت. از سال 1382 آموزش داستان نویسی را آغاز کرد و همچنین به نوشتن چند فیلمنامه پرداخت که از میان آنها می توان این عناوین را نام برد:
آخورین، خونی رث، دختر مغرور، در اعماق قلب من، عقابی بر فراز قفقاز و ...
در سال 1394 به دلیل استقبال آموزش های داستان نویسی در انجمن یادگار نیاکان ما، «آموزشگاه داستان نویسی ویکتورهوگو» و به دنبال آن «انتشارات ویکتورهوگو» را به منظور حمایت از نویسندگان فردای ایران تاسیس کرد.
از آثاری که توسط کاظم سلطانی نوشته شده و به چاپ رسیده است می توان این عناوین را نام برد : تاریک از عشق، غرامت دل، داستان های دست چپ، زورق کوچک، سنگها همچنان خواهند چرخید، کله ات را ورق بزن، پل شکسته، چوپان دهکده، قلب باوفا، قلعه کالون، رودخانه سند، طوفان در تاریخ، در کهکشان راه شیری، شکارچیان پوست سر، گوته، جادوگر کوچک، اوه چه رفاقتی ...
و مجموعه مقلات سینمایی «عصر پرتنش»

کاظم سلطانی همچنان ریاست « انجمن یادگار نیاکان ما » را نیز بر عهده دارد.

ندا ترابي ( مدير آموزشگاه )

ندا ترابي از سال 1381 به نوشتن روي آورد و با پيوستن به انجمن يادگار نياکان ما توانست اولين مجموع داستان خود را با نام « راهي به سوي جهنم » منتشر سازد. پس از آن نوشتن رمان « کله ات را ورق بزن » را به طور مشترک با کاظم سلطاني آغاز کرد. در سال 1389 نوشتن رمان « دختر کوير بزرگ » را آغاز کرد که در سال 1391 منتشر شد. پس از آن کتاب « و حالا روحت را بخدا بسپار » را تاليف و به چاپ رساند.
در همين سال به ترجمه آثار داستاني از نويسندگان مشهور جهان پرداخت و اين عناوين را به چاپ رساند : گردنبندي از قطره هاي باران، شاهزاده و اژدها، پسرک و دردسرهايش، جيمز و هلوي غول پيکر، دور از اجتماع ديوانه کننده، آرزوهاي بزرگ و نمايشنامه هاي دوازده مرد خشمگين، قاتلين، نوک زبان عسل، آهاي کي اونجاست.
وي همچنين به ويرايش آثار داستاني نويسندگان ايراني نيز پرداخت.
از جمله : غرامت دل - تاريک از عشق - دختر مغرور - روي خط عشق - زخم دل- مبارزه شادمانه - خانه سوخته و....

TOP