آموزش هنر داستان نویسی را «کاظم سلطانی»، در سال 1381 در « انجمن یادگار نیاکان ما» برگزار کرد و به دلیل استقبال، این کلاس ها همچنان ادامه یافت تا ضرورت برپایی آموزشگاه مستقل به وجود آمد  که در زمستان 1394 تاسیس شد و در همین سال، « انتشارات ویکتورهوگو» با هدف حمایت از نویسندگان فردای ایران نیز تاسیس گردید.

کسانی که ذوق، قریحه و استعداد نویسندگی را در خود می بینند و می خواهند داستان بنویسند یا داستان نویسی را با سرنوشت خود آمیخته می دانند و آینده را بدون نوشتن نمی توانند تصور کنند، می توانند به « آموزشگاه داستان نویسی ویکتورهوگو» مراجعه کنند.

آنانی که ایده های فراوان، اندیشه های نو و سوژه های ناب و بکری برای نوشتن دارند، می توانند از حمایت ما چه در زمینه آموزش و چه انتشار داستانهای خود برخوردار شوند.

در این آموزشگاه، به زبانی ساده و قابل فهم، اصول کلاسیک داستان نویسی آموزش داده می شود به همین دلیل، ما سن و سال را در قلمرو بی انتهای داستان نویسی کاملا بی مورد می دانیم. هر فردی با هر سن و سال و با هر میزان دانش می تواند این هنر را بخوبی فرا بگیرد.

این اصول براساس ساختار دانشکده های هنرهای دراماتیک در حیطه ادبیات داستانی، آموزش داده می شود. اصولی که همه نویسندگان بزرگ عالم ادبیات نیز، آثار خود را بر آن مبنا خلق کرده اند.

بخاطر داشته باشید هر حرفه ای دارای اصولی روشن است که باید برای تسلط بر آن حرفه، آموخته شود.

یک معمار باید از مهندسی ساخت و ساز و ریاضی آگاهی داشته باشد تا بتواند ساختمان و یا برجی بنا کند. اگر اصول کار را نداند، بنای او فرو خواهد ریخت.

در داستان نویسی هم شما باید این اصول را بیاموزید تا اثری که می آفرینید، دوام یابد و فرو نریزد. این فرو ریختن به معنای آن است که خواننده، داستان شما را با رغبت و شوق نخواهد خواند.

ما به لطف خداوند، نه تنها اصول داستان نویسی که هنر داستان نویسی را هم به هنرجویان خود خواهیم آموخت.

ما در تلاش هستیم، دوستداران و شیفتگان داستان نویسی، با اتکا به خالق هستی و سپس با اتکا به اندیشه ها، تخیلات، قلم خود و آموزه های ما به نویسندگان بزرگی برای سرزمین مان بدل شوند.

کسانی که به «آموزشگاه داستان نویسی ویکتورهوگو» مراجعه می کنند، باید این هنر را خوب بیاموزند و فرا بگیرند تا ادبیات داستانی ایران را پربار سازند.

ما هر آنچه را بدانیم به شما خواهیم آموخت. موفقیت شما، موفقیت ماست. پیروزی و سربلندی شما، پیروزی و سربلندی ماست.

براي سرزميني چون ايران که شکوه نياکانش به دليل ميراث هاي گرانبهايي است که در قالب شعر‌، داستان‌، حکمت، دانش... به جهان هديه کرده است و بزرگاني چون سعدي‌، مولانا‌‌، فردوسي‌، نظامي‌، عطار‌، حافظ‌، خيام و بسياري ديگر را به عنوان پشتوانه اي عظيم با خود دارد، هنر نويسندگي بايد رتبه اول را داشته باشد.

جهان بايد از قلم ايرانيان بهره‌مند گردد.

تمام تلاش ما این است تا در فضایی سالم و پرشور، به دنیای نویسندگی قدم بگذاریم و در کنار هم به تجربیاتی تازه و نو دست پیدا کنیم.

TOP