خيلي‌ها در آرزوي نويسندگي هستند. خيلي ها آرزو دارند داستان بنويسند، خيلي‌ها آرزو دارند انديشه‌هاي خود را به گونه‌اي روي كاغذ بياورند که مردم به خواندن آنها رغبت نشان دهند. اما چگونه و چطور؟
چه تعدادي اين امکان را دارند که به دانشگاه بروند و به شکلي آکادميک اين هنر را بياموزند؟ آموزگار داشته باشند و بياموزند چگونه افکار و تخيلات خود را نظم دهند‌ و در قالب داستاني شيوا و جذاب منتشر سازند.
براي سرزميني چون ايران که شکوه نياکانش به دليل ميراث هاي گرانبهايي است که در قالب شعر‌، داستان‌، حکمت، دانش... به جهان هديه کرده است و بزرگاني چون سعدي‌، مولانا‌‌، فردوسي‌، نظامي‌، عطار‌، حافظ‌، خيام و بسياري ديگر را به عنوان پشتوانه اي عظيم با خود دارد، هنر نويسندگي بايد رتبه اول را داشته باشد. جهان بايد از قلم ايرانيان بهره‌مند گردد.
در ايران کساني که استعداد و شور نويسندگي دارند بسيارند‌ و در جستجوي راهي هستند تا از اين کوره راههاي پيچ در پيچ به سر منزل مقصود برسند و نيروي جوشان دروني خود را آزاد سازند و بيافرينند.
بر اين مبنا بود که کاظم سلطاني نخستين بار آموزش داستان نويسي را در سال 1381 در انجمن يادگار نياکان ما برگزار کرد و به دليل استقبال، اين کلاس ها همچنان ادامه يافت تا ضرورت برپايي آموزشگاهي مستقل به وجود آمد که در زمستان 1394 تاسيس شد و در همين سال انتشارات ويکتور هوگو براي حمايت از نويسندگان فرداي ايران نيز تاسيس شد.
اين آموزشگاه که براساس ساختار هنرهاي دراماتيک شکل گرفته است، به روش ساده و قابل فهم، به علاقمندان اين هنر را مي آموزد.
کساني که علاقه و استعداد نويسندگي را در خود مي بينند مي توانند در اين آموزشگاه توانايي هاي فردي خود را در نگارش داستان بالا برده و به آرزوي خود، نويسندگي دست يابند. هیچ گونه شرط سنی برای شرکت در کلاس ها وجود ندارد و در پایان دوره آموزش، آثار هنرجویان توسط نشر ویکتورهوگو به چاپ خواهد رسید.
اين آموزشگاه فرصتي فراهم مي آورد تا علاقمندان به فراگيري هنر داستان نويسي، اصول طلايي اين هنر را بیاموزند و با تجزيه و تحليل آثار نويسندگان، اصول داستان نويسي را در اين آثار پيدا کنند که اين کار توانايي ذهني هنرجويان را در نگارش داستان بالا برده و حس اعتماد به نفس را در آنان افزايش خواهد داد.
تمام تلاش ما اين است تا در فضايي سالم و پرشور به دنياي شگفت انگيز نويسندگي قدم بگذاريم و در کنار هم به تجربياتي تازه و نو دست پيدا کنيم.

  • آموزش فیلمنامه نویسی، نمایشنامه نویسی، تصویر نویسی ، نگارش رمان ، زندگینامه و آشنایی با سبک های ادبی نیز برای علاقمندان  برگزار می شود.
    نکته آخر : در جامعه ما هستند افرادي که به دليل شرايط استثنايي از بروز استعداد خود محروم مانده اند ما خود را موظف به حمايت از اين گروه مي دانيم؛ به همين دليل خانواده هايي که داراي فرزند استثنايي هستند، در صورتي که گرايش به هنر نويسندگي را در فرزند خود مي بينند، مي توانند با ما تماس بگيرند.

 

TOP